OFEROWANE ZABIEGI

W Naszej placówce mogą Państwo skorzystać zarówno z konsultacji lekarza specjalisty z zakresu balneoklimatologii i medycyny fizykalnej,jak i z pełnej gamy zabiegów mających za zadanie przywrócić Państwu sprawność fizyczną. Krótki opis zabiegów znaduje się poniżej.

 • ZABIEG - BIOPTRON

  Terapia światłem spolaryzowanym BIOPTRON może w sposób naturalny wzmacniać regeneracyjne i utrzymujące równowagę zdolności organizmu, przez co pomaga organizmowi wyzwalać jego własny potencjał leczniczy. Leczenie Światłem Lampy BIOPTRON można stosować, jako monoterapię i/lub leczenie uzupełniające w gojeniu ran.

 • ZABIEG - SOLLUX

  To naświetlanie promieniami podczerwonymi. Powoduje przyjemne odczucie ciepła naświetlanej powierzchni. Można stosować filtr niebieski lub czerwony, który ogranicza zakres działania promieni podczerwonych. Zabieg często stosowany jest jako przygotowanie do masażu, elektroterapii czy ćwiczeń ruchowych. Czas zabiegu 10-20 min.

 • ZABIEG - HYDROTERAPIA

  Zabiegi wodolecznicze związane są przede wszystkim ze złożonym działaniem na organizm człowieka zespołu czynników, w którym pierwszorzędną role odgrywa temperatura i ciśnienie hydrostatyczne. Właściwości fizyczne wody umożliwiają bardzo subtelne dawkowanie zarówno bodźców termicznych, jak i mechanicznych, uwzględniające indywidualne różnice w reaktywności organizmu chorego. Warunkiem skuteczności jest właściwe dobranie rodzaju zabiegu, temperatury wody, czasu trwania, częstości i ilości zabiegów w serii.

 • ZABIEG - TERAPULS

  Diatermia krótkofalowa impulsowa to zabieg , w którym wykorzystuje się impulsowe pole elektromagnetyczne wielkiej częstotliwości. Terapuls przegrzewa tkanki minimalizując efekt cieplny poprzez zastosowanie impulsów o bardzo dużej mocy, oddzielonych od siebie przerwami dostatecznie długimi, które te ciepło w tkankach rozpraszają. Rozszerza naczynia krwionośne i zwiększenie ich przepuszczalności, zwiększa przepływ krwi tętniczej i żylnej, również działanie przeciwbolowe, przeciwzapalne, przeciwobrzękowe.

 • ZABIEG - FONOFOREZA

  Zabieg ultradźwiękowy gdzie fale akustyczne o częstotliwości wyższej niż słyszalność ucha ludzkiego. Drgania są generowane przez przetwornik ultradźwiękowy. Do terapii stosujemy fale ciągłe lub impulsowe emitowane w określonym czasie, o odpowiedniej mocy.

 • ZABIEGI - ELEKTROTERAPI

  Zabiegi fizykalne z wykorzystaniem prądu małej, średniej i wielkiej częstotliwości, pozwalają uzyskać efekt zmniejszenia napięcia mięśni, przeciwbólowy, przeciwzapalny oraz efekt stymulacji mięśniowo – nerwowej. Zabiegi należące do elektroterapii: diadynamika, galwanizacja, interdyn, jonoforeza, tens.

 • ZABIEG - KRIOTERAPII

  Krioterapia miejscowa, czyli leczenie zimnem, polega na obniżeniu temperatury tkanek. Celem krioterapii jest obniżenie temp. skóry i tkanek głębiej położonych, a tym samym spowodowanie przekrwienia głębokiego okolicy poddanej zabiegowi. . Do zabiegu wykorzystywany jest w formie gazowej ciekły azot o temperaturze -195.8°C. Podczas zabiegu u wylotu dyszy jest od 195 do 160°C. Czas zabiegu krioterapii to około 3 min, zależnie od wielkości lokalizacji oziębianej powierzchni. Dzięki temu mechanizmowi uzyskujemy przekrwienie struktur głęboko ułożonych. Taki stan utrzymuje się w danej okolicy około 4 godz.

 • ZABIEG - LASEROTERAPII

  Leczenie niskoenergetycznym laserem biostymulacyjnym jest nowoczesną metodą fizykalną polegającą na dostarczeniu do wybranego miejsca organizmu ludzkiego energii w postaci światła.

 • ZABIEG - KINEZYTERAPIA

  Kinezyterapia (gr. kinesis – ruch) – leczenie ruchem, gimnastyka lecznicza. Podstawą tej dziedziny fizjoterapii są ćwiczenia ruchowe. Ruch staje się środkiem leczniczym, mającym wpływ na cały organizm. Zadaniem kinezyterapii jest maksymalne usunięcie niesprawności fizycznej. Dobór odpowiedniego i indywidualnego programu ćwiczeń: form, środków, metod i technik. Jest podstawą powodzenia rehabilitacji dlatego dokładamy do tego wszelkich starań.

 • ZABIEG - MASAŻ

  Masażem leczniczym, nazwiemy taki sposób wykonywania masażu, który przyczyni się do poprawy psychofizycznej sprawności chorego. Znajduje on zastosowanie w profilaktyce oraz leczeniu chorób z zakresu ortopedii, neurologii, pediatrii i chorób wewnętrznych. Rodzaje masażu: klasyczny, segmentarny, limfatyczny, uciskowy (BOA).

 • ZABIEG - KINEZJOTAPING

  Kinesiotaping jest metodą terapeutyczną polegającą na aplikowaniu na ciało, w ściśle określony sposób, nierozciągliwej lub elastycznej taśmy w postaci wyciętych przez terapeutę plastrów. Znajduje ona zastosowanie w medycynie sportowej w przypadku wystąpienia kontuzji lub przeciążenia. Wykorzystywana jest również w ortopedii i rehabilitacji. Metoda ta wykorzystuje naturalne procesy samoleczenia organizmu. Ma bezpośrednie oddziaływanie na skórę (receptory bólu, czucia głębokiego) oraz na układ limfatyczny, mięśnie oraz stawy. Równocześnie zmniejsza ból i nienaturalne odczucia skóry poprzez uaktywnienie systemu znieczulenia.